VISION web-alkalmazások

Web alkalmazásokat készíteni nem túl nehéz VISION-nel, mivel a web-alkalmazás előállítása automatikus – csak a web szerver engedélyezése szükséges hozzá.

 

A tallózóban futtatott alkalmazások lehetnek szuperprojektek is, az adatok is ugyanúgy összeválogathatók, mint vastag kliensen. Természetesen működik az összes kiegészítő is: trend, alarm, adatgyűjtés stb.

 

A web-alkalmazás működését szemlélteti a következó videó:

 

 

A VISION web-alkalmazások nem használnak sütit (cookie), az azonosítás a szerver oldalon és az URL-en keresztül történik. A szokásos engedély kéréssel így nem kell bajlódni még publiskus rendszerek esetén sem! A web-re kitett alkalmazás felbontása – mivel vektorgrafikus a rendszer – bármekkora lehet, de azt előre be kell állítani. Az viszont már szabadon konfigurálható, hogyan pozicionálja magát az oldal (balra, középre, jobbra).

 

A Provicon honlapja kíválóan mutatja a lehetőségeket. S bár az nem reszponzív, tableten, okos telefonon megtekintve mégis tökéletes a kép. Ahogy tallózóban való felnagyítás / kicsinyítés után is. A VISION ugyanis felismeri az eszközt (pl. iPad-et) és testre szabja a leküldött képet. Sőt az alkalmazói programba is beágyazhatók tallózó függő utasítások VISION függvények felhasználásával. Így akár az is elérhető, hogy tabletre teljesen más képet küldjön a VISION, mint egy Windows-on futó Firefox-ba. Ez az eljárást adatptívnak nevezzük.

 

Készíthetők azonban VISION-nel reszponzív oldalak is, amire a mérőkiolvasó demo oldalunk a legkiválóbb példa. Ezek az oldalak automatikusan és vektorosan skálázottak a tallózó megjelenítő felületéhez – köszönhetően a VISION teljes SVG (Scalable Vector Graphics) támogatásának:

 

 

Köszönhető másrészt egy kitűnő riport szerkesztőnek, amivel grid elrendezésű képeket rajzolhatunk a szokásos 1-12-es elrendezésben rendkívül egyszerűen:

 



Ezt a szolgáltatást használjuk az Energrade DMS-ben is.

 

Arra azért felhívnám a figyelmet, hogy a web mindig alatta marad a deszktop képességeinek. Hisz jóval lassabb és a képváltást sem választhatjuk ki olyan sok metódusból. Bénább az ablakmozgatás is, nem rendelkezik továbbá szerver képességekkel sem (pl. nem tud külső eszközökkel kommunikálni). Pedig arra a legtöbb elosztott intelligenciájú, komplex rendszerben szükség van!

 

Ezért a web soha nem lehet a végső megoldás. Az okosabb SCADA-k a deszktop és web megoldások kombinációját kínálják. Így tesz a VISION is.