VISION X10 fejlesztői gyakorlatok

Új sorozatot indítunk: fejlesztői gyakorlatok és oktatás videók segítségével. Célunk, hogy feldolgozzuk azokat a témákat, amelyek nem teljesen triviálisak, vagy mélyrehatóbb magyarázatot igényelnek. Kérjük, mentse le magának ezt a linket, mert a jövőben várhatóan egyre több kérdésre talál itt választ. Érdemes tehát gyakrabban látogatni. Az egyes videókra mutató linkek egyébként a fejlesztési dokumentációban is megtalálhatók - mindent a maga helyén. Itt azonban megtekintheti az összeset: nyissa ki a keresett témához kötődő boxot és olvassal el az ottani rövid bevezetőt, alatta pedig megtekintheti a videót. Nem kell megvárni a következó haladó tanfolyamot, előbb-utóbb minden fontos témát megtalálhat majd itt.

Kérjük, juttassa el hozzánk kérdéseit és igényeit bármelyik további témakört illetően. Mi betanító videót fogunk készíteni róla.
A VISION SCADA képes használni a JavaScript programozási nyelvet is az XSDL, a C és a Pascal mellett. Ehhez fel kell telepíteni a Node backend-et, ami egy pár másodperces munka csupán, majd létrehozni a Node.js programot a szokásos módon. Van azonban néhány paraméter, amivel a program futását ellenőrizhetjük és további szerkesztők nagyobb JavaScript alapú backend szolgáltatások előállítására. A Node-ot Google V8 motor hajtja, ami egyike a leggyorsabb JavaScript környezeteknek a világon, a gépi kódú programokével vetekszik. De ennél is fontosabb, hogy általa egy egész programozói világ tárul elénk és vált elérhetővé közvetlenül a VISION-ben is.

Redundáns rendszer esetén legalább két egyforma szerverre van szükségünk, amelyek rendelkeznek ugyanazokkal a kapcsolatfelépítési és kommunikációs lehetőségekkel, hogy a két szerver teljes egészében tudja helyettesíteni egymást. Ugyanez vonatkozik az alkalmazásra, alkalmazásokra: az alkalmazói fájlrendszer is azonos a két szerveren - nem lehet közöttük különbség. Az alkalmazást a mesterpéldányból kell a gépekre másolni. Az alábbi videó segíthet az alapbeállítások elvégzésében. Fontos tudni, hogy a megosztási név és a szerver neve azonos kell, hogy legyen. Ugyanis a szerver a saját nevét keresve ismeri fel a LinkPrefix-ben önmagát. Két LinkPrefix van tehát, és mindkettő megjelenik ugyanabban a VPR projektfájlban. Az egyik az egyik, a másik a másik szerver alkalmazási könyvtárára mutat. Tekintse meg vidónkat.

2022. szeptembertől a Google nem támogatja többé az IE embedded browser alapú megjelenítést az API komponenssel. Ezért új megoldást kellett keresni, ami ráadásul még többet is tud, mint elődje. Egyrészt az ikongrafikus és értékmegjelenítést tekintve, ami mostantól real-time, másrészt a saját dinamikus szimbólumaink térképen való elhelyezését illetően. Az elkészült megoldás rendkívül gyors, más rendszerekben még hasonló sincs hozzá. Feltétlenül nézze meg a videót.

A 2.34-es VISION X10 változattól kezdve a tömbelemek átadása és használata a képeken, szimbólumokban és ablakon belül közvetlenül is támogatott. Ez egy új Array of Xnumberics (Array of Xdigits, Array of Xstrings) paraméter típus bevezetésével vált láthatóvá. Azonban a szintaktikát és a használatot illetően érdemes megtekinteni a részleteket.

Kérjük küldje el nekünk kérdését vagy a témát, ami érdekli!